Через місяць після відмови ЛУКОЙЛу продавати нафтопереробний завод на Сицилії (Італія) американській інвестиційній компанії Crossbridge Energy Partners сторони відновили переговори, повідомляє Financial Times з посинням на власні джерела. 

"ЛУКОЙЛ наполягає на укладанні угоди до того, як наступного понеділка набудуть чинності санкції ЄС, спрямовані проти російського морського експорту нафти", - уточнюють співрозмовники видання. 

Сума угоди оцінюється в €1 млрд - €1,5 млрд, яку має профінансувати трейдер Vitol. Останній збирається укласти контракт на поставки нафти на цей НПЗ.

Робота заводу ISAB на півдні Італії, що контролюється ЛУКОЙЛом, під загрозою, адже вже за декілька днів стане чинною заборона на морські поставки російської нафти до ЄС. Цього року ISAB перейшов на переробку російської нафти після того, як банки припинили фінансування та надання гарантій, необхідних для купівлі сировини від інших постачальників. Банки-кредитори ISAB побоюються мати справу з російським ЛУКОЙЛОм, оскільки він потрапив під санкції США, хоча ЄС не вводив щодо компанії жодних обмежень.