12 квітня, 2023, 10:15

Уряд Італії у вівторок в цілому схвалив продаж нафтопереробного заводу на Сицилії, що належить «Лукойлу», кіпрській приватній інвестиційній компанії G.O.I. Energy, повідомили Reuters люди, знайомі з цим питанням.

Уряд має повноваження заблокувати угоду згідно з законом про захист стратегічно важливих секторів, серед яких банківський, енергетичний, телекомунікаційний та сфера охорони здоров’я.

Завод ISAB, що належить російському «Лукойлу», може переробляти 320 тис. барелів сирої нафти на день, що становить п'яту частину нафтопереробних потужностей Італії.

У січні «Лукойл» заявив, що досяг попередньої угоди про продаж нафтопереробного заводу компанії G.O.I Energy. За підтримки трейдера Trafigura, G.O.I. Energy отримала перевагу над кількома претендентами на нафтопереробний завод, включаючи американську інвестиційну компанію Crossbridge.

Одне з джерел повідомило, що кабінет міністрів Італії висунув жорсткі умови угоди, не блокуючи її. Уряд вимагав захисту робочих місць і дотримання екологічних стандартів при продажу заводу. Рим також вимагає від G.O.I. Energy гарантувати постачання нафти не з Росії, додали джерела.

Були припущення, що Сполучені Штати стурбовані продажем нафтопереробного заводу ISAB, оскільки він знаходиться лише приблизно в 50 км від бази НАТО в Сігонеллі.

Раніше ЗМІ повідомляли, що італійська влада перевіряє покупця Сицилійського НПЗ ЛУКОЙЛа на зв’язки з Росією. Про G.O.I. Energy відомо, що компанія має контрольний пакет Bazan Group, однієї з найбільших енергетичних компаній Ізраїлю, яка володіє найбільшим у країні НПЗ. Генеральним директором G.O.I. Energy є Майкл Бобров, який раніше очолював відділення Trafigura в Ізраїлі.