5 травня, 2023, 15:15

Litasco S.A., 100% дочірнє товариство групи "ЛУКОЙЛ", закрило угоду з продажу нафтопереробного заводу ISAB на острові Сицилія в Італії компанії G.O.I. ENERGY.  Про це повідомляється на сайті “Лукойл”.

Як йдеться у повідомленні російської компанії, G.O.I. ENERGY виконала всі умови угоди, зокрема отримала погодження з боку італійської влади.

Нафтопереробний комплекс ISAB на південному сході Сицилії потужністю 16 млн тонн на рік є одним з найбільших у Європі. Заборона ЄС на морський імпорт російської нафти, що набула чинності 5 грудня, ускладнила ситуацію із забезпеченням НПЗ ISAB сировиною, оскільки підприємство залежало від морських поставок "ЛУКОЙЛу". 

У січні «Лукойл» заявив, що досяг попередньої угоди про продаж нафтопереробного заводу компанії G.O.I Energy. За підтримки трейдера Trafigura, G.O.I. Energy отримала перевагу над кількома претендентами на нафтопереробний завод, включаючи американську інвестиційну компанію Crossbridge. G.O.I. Energy сформував партнерство з Trafigura, одним з найбільших міжнародних продавців нафти та нафтопродуктів. Trafigura має забезпечити постачання сировини на НПЗ.

Угоду планувалося закрити до кінця березня, однак владі Італії знадобилося більше часу, щоб перевірити покупця. ЗМІ повідомляли, що італійська влада перевіряє покупця Сицилійського НПЗ ЛУКОЙЛа на зв’язки з Росією. Про G.O.I. Energy відомо, що компанія має контрольний пакет Bazan Group, однієї з найбільших енергетичних компаній Ізраїлю, яка володіє найбільшим у країні НПЗ. Генеральним директором G.O.I. Energy є Майкл Бобров, який раніше очолював відділення Trafigura в Ізраїлі. У G.O.I. Energy заперечують будь-яку участь Росії у її фінансуванні чи операціях.