Влада США запевнила Італію, що її банкам не загрожує штраф за порушення американських санкцій, якщо вони нададуть фінансування нафтопереробному заводу ISAB на Сицилії, що належить ЛУКОЙЛу, аби той міг купувати неросійську нафту, заявив у суботу міністр промисловості Італії Адольфо Урсо.

«Ми отримали лист від влади США з гарантіями того, що банки, які фінансують перехідні транзакції (на підтримку ISAB - НР), не підпадають під санкції США», - сказав Урсо журналістам у кулуарах заходу в сицилійському місті Катанія, передає Reuters.

Як повідомляв НР, робота заводу ISAB на півдні Італії під загрозою, адже з 5 грудня набирає чинності заборона на морські поставки російської нафти до ЄС. Цього року ISAB перейшов на переробку російської нафти після того, як банки припинили фінансування та надання гарантій, необхідних для купівлі сировини від інших постачальників. Банки-кредитори ISAB побоюються мати справу з російським ЛУКОЙЛОм, оскільки він потрапив під санкції США, хоча ЄС не вводив щодо компанії жодних обмежень.

Лист, з яким ознайомилося Reuters, підписаний керівником Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США, і в ньому згадується кредит, наданий деякими італійськими банками та державним кредитором Cassa Depositi e Prestiti (CDP). «Надання “прохідного кредиту” італійськими організаціями для ISAB не буде включати діяльність, заборонену згідно з повноваженнями OFAC щодо санкцій щодо Росії», – йдеться в листі.

Урсо назвав це «історичним кроком, який може дозволити банкам працювати з абсолютною впевненістю», додавши, що фінансування буде забезпечено 100% гарантіями від агентства з експорту кредитів SACE, яке належить Міністерству фінансів, і регіональної адміністрації Сицилії.

Італійський уряд ухвалив у четвер схему, яка дозволяє передати ISAB під державну опіку, а ЛУКОЙЛ тим часом продовжує переговори про продаж активу. Аналогічний крок зробила Німеччина, коли у вересні взяла під контроль НПЗ, що належить «Роснефть».

Урсо сказав, що уряд може попросити енергетичну групу Eni підтримати роботу НПЗ, поки підприємство перебуватиме під опікою держави.

За даними ЗМІ, через місяць після відмови ЛУКОЙЛу продавати нафтопереробний завод на Сицилії американській інвестиційній компанії Crossbridge Energy Partners сторони відновили переговори.