8 червня, 2023, 12:15

Морський експорт сирої нафти з Росії залишався на високому рівні протягом травня, що, схоже, викликає підозри членів ОПЕК+ щодо дотримання країною оголошеного скорочення видобутку.

Згідно з даними Bloomberg, морські поставки з Росії зросли за останні чотири тижні (до 4 червня) – до 3,73 млн барелів на добу. За чотири тижні до 28 травня обсяг становив у середньому 3,68 млн барелів на добу.

Bloomberg повідомив, що РФ з кінця минулого року збільшила морські поставки нафти на міжнародні ринки на рекордні 1,4 млн барелів на добу. Це частково можна пояснити перенаправленням обсягів з трубопроводів та меншими обсягами переробки на російських НПЗ. 

Згідно з даними Refinitiv Eikon, російський морський експорт нафти з балтійських портів Приморськ і Усть-Луга, а також Новоросійську у Чорному морі в травні досяг чотирирічного максимуму – 2,4 млн барелів на добу.

Росія неодноразово заявляла, що дотримується своєї обіцянки скоротити видобуток нафти на 500 тис. барелів на добу з березня до кінця року, але дані свідчать про інше.

Минулого місяця WSJ повідомляв про зростаюче напруження між Саудівською Аравією та Росією, оскільки Москва продовжує експортувати обсяги сирої нафти, що перевищують узгоджені рівні.

ОПЕК+ призначив трьох незалежних аналітиків – IHS, Wood Mackenzie і Rystad Energy – для контролю обсягів виробництва кожного члена групи. «Є повідомлення про те, що саудівцям “набридли” партнери з ОПЕК, які продовжують не досягати своїх цілей видобутку, але, що більш важливо, повідомляється, що саудівці вимагають “більшої прозорості” від Росії щодо обсягів видобутку нафти», – сказав Філ Флінн, старший ринковий аналітик The Price Futures Group.


 

Схожі новини