Поставки російської нафти до Китаю в серпні зросли на 28% порівняно з аналогічним періодом 2021 року, але Саудівська Аравія вперше за чотири місяці повернула собі позицію найбільшого постачальника, повідомляє Reuters з посиланням на дані китайської митниці.
За інформацією Головного митного управління Китаю, в серпні імпорт російської нафти до Китаю, включаючи поставки через нафтопровід Східний Сибір-Тихий океан, а також морські поставки з європейських і далекосхідних портів Росії, становив 8,342 млн (еквівалентно 1,96 млн барелів на добу). Цей показник трохи нижче, ніж травневий рекорд на рівні майже 2 млн бар./добу.
Китай наразі є найбільшим покупцем російської нафти. Китайська аналітикиня Vortexa Analytics Емма Лі сказала, що фактичні російські поставки, ймовірно, на одному рівні з саудівськими та становлять близько 8,5 млн т. Імпорт із Саудівської Аравії відновився минулого місяця до 8,475 млн т, або 1,99 млн барелів на добу, що на 5% більше, ніж було у серпні минулого року.
Саудівська Аравія залишається найбільшим постачальником нафти до Китаю за підсумками 8 місяців року, направивши до Піднебесної 58,31 млн т, що на 0,3% менше, ніж за аналогічний період 2021 року. Водночас Росія поставила 55,79 млн т нафти, збільшивши експорт до Китаю на 7,3% порівняно з січнем-серпнем минулого року.
Загалом імпорт сирої нафти до Китаю у серпні впав на 9,4% порівняно з аналогічним місяцем 2021-го на тлі зниження обсягів переробки.