Європейські учасники переговорів щодо відновлення ядерної угоди з Іраном мають серйозні сумніви щодо націленості Тегерана на досягнення результату. Це ставить під великий сумнів зняття санкцій та повернення іранської сирої нафти на відкритий ринок.
У спільній заяві, опублікованій 10 вересня, уряди Франції, Німеччини та Великої Британії заявили, що Іран вирішив «не скористатися» можливістю, яку надає проєкт угоди, створений головним переговорником ЄС Жозепом Боррелем, повідомляє Argus. Цей проєкт в заяві назвали найбільш гнучким з можливих.
Натомість остання вимога Тегерана викликає серйозні сумніви щодо намірів і прихильності Ірану успішному завершенню переговорів, йдеться в заяві. Тегеран вимагає гарантій довгостроковості нової угоди та повторно поставив окремі питання, які стосуються його юридичних міжнародних зобов’язань згідно з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ).
Інспектори ООН втратили доступ до більшості ядерних об’єктів Ірану, і Вашингтон наполягає на проведенні розслідувань. Тим часом Тегерам заявляє, що не розробляє ядерну зброю. "Позиція Ірану суперечить його юридичним зобов'язанням і ставить під загрозу перспективи відновлення СВПД (Спільний всеосяжний план дій - НР)", - заявили представники трьох європейських країн.
За оцінками Argus, за останні три місяці Іран експортував близько 750 тис. бар./добу нафти. Відновлення ядерної угоди в її первісному вигляді могло б збільшити експорт нафти з країни приблизно на 1,3 млн барелів на добу протягом шести-дев’яти місяців після її реалізації.