Агентство з охорони навколишнього середовища США (EPA) відкликало екологічний дозвіл, виданий терміналу для експорту нафти Bluewater Texas після заперечень від екологічних груп, повідомляє Reuters. За інформацією видання, відповідного листа Агентство надіслало операторам терміналу.  

Bluewater Texas належить нафтопереробній компанії Phillips 66 і трейдеру Trafigura. Вони подали заявку на отримання дозволу на забруднення повітря в 2019 році та отримали його в листопаді 2020 року. Він дає можливість терміналу викидати майже 19 тис. т забруднюючих речовин на рік.

Екологічні групи закликали EPA внести зміни до дозволу, зменшивши на 95% дозволену норму забруднення для терміналу, розташованому на узбережжі Мексиканської затоки, поблизу Корпус-Крісті.

EPA у четвер анулювало дозвіл Bluewater Texas і наказало компанії відкликати свої попередні заявки до 15 вересня та подати нову пропозицію, йдеться в листі агентства.

В Environmental Integrity Project (одна з груп, які виступали проти дозволу) кажуть, що термінал має скоротити викиди на 18 тис. т на рік. В Phillips 66 заявили, що розглядають лист EPA, тоді як Trafigura не відповіла на запит про коментарі.

Термінал Bluewater Texas має потенціал для експорту до 384 млн барелів сирої нафти на рік.