19 вересня, 2022, 10:20

Ірак відновив експорт сирої нафти з терміналу в Басрі після 24-годинної зупинки в роботі, повідомляє Platts. Термінал потужністю приблизно 1 млн барелів на добу припинив відвантаження через розлив нафти, який стався ввечері 15 вересня. 

Державна нафтова компанія Basrah Oil Co. (BOC) усунула проблеми, які призвели до розливу нафти, і після добової зупинки навантаження та експорт повернулися до нормального рівня, йдеться в заяві міністерства нафти Іраку від 17 вересня. Найближчими днями BOC компенсує втрачені обсяги експорту, додали в міністерстві.

У заяві, опублікованій 16 вересня, BOC стверджувала, що її технічні та інженерні групи впоралися з витоком сирої нафти в системі надлишкових резервуарів у нафтовому порту Басра, і операції були поступово відновлені.

Поточна потужність експорту нафти з південних перевалок Іраку, включаючи термінал у Басрі, становить приблизно 3,4 млн барелів на добу, випливає зі звітів BOC.

Термінал у Басрі протягом тривалого часу потребував ремонту двох застарілих ліній, якими нафта надходила на причал. S&P Global Commodity Insights повідомляла в липні, що на них з’явилися опуклості, і ця проблема змусила BOC знизити швидкість прокачування нафти на понад 25%: з 70 тис. бар./год до приблизно 54 тис. бар./год.