Видобуток сирої нафти в Іраку в серпні зріс на 67 тис. бар./добу у порівнянні з липнем, але експорт з півдня країни продовжував обмежуватися затримками з модернізацією інфраструктури, повідомляє Reuters з посиланням на дані іракської держкомпанії SOMO.

Ірак видобував 4,65 млн бар./добу нафти в серпні відповідно до квоти за угодою ОПЕК+, але експорт скоротився на 62 тис. бар./добу. Це означає, що додаткові обсяги пішли на внутрішній ринок або в резервуари для зберігання.

Експорт із південної іракської провінції Басра зріс на 25 тис. барелів на добу, до 3,25 млн барелів на добу, однак це не компенсувало скорочення поставок із іракського Курдистану на 45 тис. бар./добу.

Плани Іраку збільшити потужності експорту нафти з портів Перської затоки затягуються через затримку модернізації насосних станцій. Державна нафтова компанія Basrah Oil Co планувала збільшити потужності експорту з півдня країни з нинішніх 3,3 млн барелів на добу до 3,35 млн барелів на добу в серпні та до 3,45 млн барелів на добу у вересні. Це вже друге перенесення строків реалізації цих планів. Раніше Basrah Oil планувала досягти експортної потужності в 3,45 млн барелів на добу в другому кварталі цього року.