Працівники ДБР повідомили про підозру запорізькому полковнику ДСНС, як торгував відомчим пальним через міні-АЗС. Про це повідомляється на сайті ДБР.

Держава виділяла ДСНС пальне для ліквідації наслідків ракетних обстрілів, проведення розмінування, а також евакуації людей з прифронтових територій. Проте, за інформацією ДБР, воно розкрадалось – надалі продавалось або ним заправлялись приватні вантажівки. Сума збитків держави складає понад 2,3 млн грн.

Як зазначається, запращиками залучались чинні співробітники ДСНС, які не з’являлися місяцями за місцем своєї служби, хоча й отримували зарплатню. Один з підозрюваних взагалі виконував функції заправника «чорного палива» і постійно знаходився на території домоволодіння полковника. Розкрадання пального були настільки масштабними, що посадовцю довелось облаштувати міні-АЗС прямо на території власного маєтку, стверджують в ДБР.

У ході слідчих дій знайдено талони на пальне, що належать ДСНС, вкрадене дизельне пальне, обладнання для його зберігання та продажу, а також гроші в різній валюті на суму понад 8 мільйонів в гривневому еквіваленті.

Полковник володіє преміум-автомобілями та розкішним маєтком на березі Дніпра. Це - далеко не весь перелік виявленого під час проведення обшуків працівниками ДБР у начальника аварійно-рятувального загону Запорізького ДСНС.

Крім того, перевіряється інформація щодо протиправного заволодіння земельною ділянкою в центрі Запоріжжя, на якій зведено маєток головного фігуранта. За даними слідства, ця земля перебувала у користуванні колишньої метрологічної станції ДСНС та «загадково» перейшла у власність підозрюваного.

ДБР повідомило про підозру за ч.ч. 4,5 ст. 191 КК України всім шести фігурантам. Вирішується питання щодо обрання їм запобіжних заходів. Процесуальне керівництво здійснює Запорізька обласна прокуратура.