19 січня, 2024, 09:10

Ігоря Мазепу затримали у четвер при спробі перетину кордону, а в компанії Concorde Capital Державне бюро розслідувань (ДБР) провело обшуки. Про це повідомила керівниця відділу зв'язків з громадськістю Concorde Capital Анна Дьяконова на своїй сторінці у FaceBook у четвер пізно ввечері, підтвердивши інформацію, яка з’явилась у ЗМІ напередодні. 

«Сьогодні силовики увірвалися у компанію Concorde Capital, вибивши двері бізнес-центру. При цьому обшуки в компанії проводяться без ухвали суду, забирають всі документи, які не стосуються справи, а пов‘язані з усіма напрямками бізнес-активності Ігоря Мазепи. Вилучено особисті речі співробітників, які працюють в інших проєктах», – написала Дяконова. За її словами, також  без ухвали суду проводяться обшуки в помешканнях співробітників компанії, вилучаються особисті речі, гроші.

Анна Дьяконова також підтвердила, що засновника Concorde Capital Ігоря Мазепу затримали на кордоні з Польщею: «Паралельно з цим було затримано Ігоря Мазепи, яке відбулось  на переході Шегині, попри те, що останній часто виїжджав за кордон у робочих відрядженнях».

За словами Дьяконової, Мазепа неодноразово перетинав кордон у справах, повʼязаних з волонтерською та інвестиційною діяльністю і щоразу повертався. «Про цей його виїзд він повідомив слідчих та правоохоронні органи, оскільки мав відвідати Всесвітній економічний форум в Давосі. І це стало приводом для затримання його без ухвали суду», – написала вона.

Дяконова додала, що кримінальне провадження стосується зведення нерухомості у 2013 році. Напередодні ЗМІ написали, що ДБР проводить обшуки в офісі компанії у справі про отриманням права на землю для будівництва котеджного містечка преміум-класу Goodlife Park у Вишгородському районі Київської області.

«Ми повʼязуємо такі дії ДБР з позицією Ігоря Мазепи стосовно тиску силовиків на бізнес», – зазначила також Дяконова.

Нагадаємо, навесні силовики обшукали партнерів Мазепи по Майницькому газовому родовищу. Мазепа тоді заявив, що його викликають на допит як свідка.

Concorde Capital разом з партнерами наприкінці січня 2021 р. придбала ліцензію на видобуток газу на ділянці площею 79 кв км на Львівщині. Проте, промисловий видобуток газу на родовищі компанія так і не розпочала.

Згідно з реєстром YouControl, голова Concorde Capital Ігор Мазепа разом з Іваном Олійником та Олегом Ведмідем у частках 40:30:30 стали власниками ТОВ «Навігатор Майницьке» через ТОВ «Села Енерджі». Директором «Села Енерджі» до березня 2023 р. був колишній директор з видобутку АТ «Укргазвидобування» Юрій Нагорняк.