Суд арештував скраплений газ, проданий ПАТ «Укрнафта» за заниженою ціною на біржі, яка не мала відповідних дозволів, йдеться у повідомленні Державного бюро розслідування.

Встановлено, що під час воєнного стану у квітні поточного року ПАТ "Укрнафта" подала заявку на проведення аукціону з продажу скрапленого газу. На засіданні аукціонного комітету була погоджена біржа, запропонована ПАТ "Укрнафта", яка не мала ліцензії на проведення професійної діяльності на організованих товарних ринках.

Результати аукціону мають ознаки фальсифікації, оскільки переможці купили скраплений газ за ціною практично у два рази нижчою від ринкової.

"Зокрема, переможцем на аукціоні визнано двох учасників з пропозицією цін близько 28 тис. гривень за тону, хоча у той же день на іншому аукціоні ці ж компанії змогли купити скраплений газ із пропозиціями цін близько 55 тис. гривень за тону. Інші учасники аукціону пропозиції ціни взагалі не надавали", - повідомили фахівці.

Таким чином сума завданих збитків підприємству, у якому значна державна частка, може становити понад 300 млн гривень. Бюро арештувало зазначений обсяг газу.