Індія в листопаді придбала близько 40% морського експорту Urals, показують підрахунки Reuters, зроблені на основі даних компанії Refinitiv та трейдерів. Зазначається, що при підрахунках не бралися до уваги обсяги експорту нафти KEBCO, яка є сумішшю казахстанського сорту з російською Urals.

Загальний обсяг експортних поставок нафти Urals з російських портів у листопаді становив 7,5 млн т (без урахування обсягів KEBCO).

На поставки до Європи, яка раніше була найбільшим споживачем Urals, в листопаді припадало трохи менше чверті від загального обсягу. Цікаво, що майже весь обсяг Urals, що прибув до Європи, отримали НПЗ, в яких російські нафтові компанії володіють частками. 

Як відомо, 5 грудня Євросоюз вводить ембарго на постачання російської нафти морем. За словами трейдерів, обсяги поставок Urals до Європи можуть ще більше скоротитись у грудні, оскільки ембарго передбачає заборону на постачання російської нафти навіть на НПЗ, частками в яких володіють компанії з РФ. Окрім того, відсутність конкретики щодо обмеження цін на російську нафту посилює невизначеність та ускладнить торгівлю в грудні.

Головним покупцем Urals в Середземномор'ї залишається Туреччина, яка в листопаді отримала близько 15% всього морського експорту Urals, показують підрахунки Reuters.

Кілька партій Urals попрямували до єгипетського Порт-Саїду, де, ймовірно, нафта буде перевантажена на більші танкери для подальшої доставки в Азію.

Водночас Китай купив менше 5% морського експорту Urals у листопаді, але трейдери очікують, що деякі завантажені в цьому місяці танкери змінять пункт призначення та прибудуть туди пізніше.