У квітні середня вартість експортної російської нафти з урахуванням дорогого сорту ESPO зросла на $10 за барель, перевищивши обмеження ЄС та G7, встановлене на рівні $60 за барель, пише російська газета “Коммерсант” з посиланням на дані Міжнародного енергетичного агентства (МЕА). 

У МЕА відзначають зростання цін на російські сорти нафти та скорочення дисконту до Brent. Так, середня вартість поставки FOB (Free On Board; не враховує витрати на доставку та страховку) у квітні збільшилася на $10 за барель, до $60,47 за барель, тоді як у березні становила $50,65/бар. 

Ця ціна є середньозваженою для сорту Urals у портах Приморськ і Новоросійськ та нафти сорту ESPO, що поставляється до Китаю нафтопроводом Східний Сибір–Тихий океан. Вартість ESPO значно перевищує ліміт, запроваджений країнами ЄС – у квітні вартість цього сорту зросла на $5,64 за барель, до $73 за барель. Поставки ESPO збільшилися приблизно на 75 тис. бар./добу, до 861 тис. бар./добу. Чверть цих поставок припадає на Індію, решта - на Китай.

Водночас ціни на Urals, основний російський експортний сорт, залишалися нижчими за “стелю”, але також зросли майже на $11 за барель, перевищивши в квітні $55/бар. Вартість російських нафтопродуктів залишається істотно нижчою від обмежень, встановлених на рівні в $45 і $100 за барель (для темних та світлих відповідно).

Експортна виручка російських нафтокомпаній, за оцінкою МЕА, зросла на $1,7 млрд, до $15 млрд (у квітні минулого року вона була вищою на $5,5 млрд). Зокрема від експорту нафти у квітні отримано $9,6 млрд