З наближенням ембарго ЄС на російську нафту знижки на Urals зросли до приблизно $30/бар. до котирувань Brent, повідомляє Platts.

Ціна основної російської експортної нафти Urals впала до 22-місячного мінімуму напередодні набуття чинності ембарго ЄС 5 грудня на тлі протестів у Китаї та занепокоєння трейдерів щодо нових ризиків при купівлі російської сировини.

За даним Platts, 21 листопада Urals продавалася по $54,9/бар., що є найнижчим показником з 29 січня 2021 року. У порівнянні з Brent знижка на Urals станом на 24 листопада збільшилася до $29,5/бар., що є найвищим показником з 11 серпня. 

Водночас російська нафта ESPO, що постачається з далекого сходу Росії, продається дорожче. Platts оцінив її вартість на рівні $74,32/бар. станом на 25 листопада. Однак за останній тиждень цей сорт також втратив в ціні порівняно з еталонним сортом Dubai.

Тим не менше, нинішні знижки на Urals і ESPO порівняно з еталонним сортами нафти Brent i Dubai залишаються значно нижчими за рекордні рівні, які спостерігалися одразу після вторгнення Росії в Україну 24 лютого. Тоді дисконт доходив до $40/бар.

Раніше повідомлялося, що ЄС та G7 збираються встановити ліміт на російську нафту на рівні $65-70/бар., що фактично перевищує поточні ціни на сировину. Деякі країни назвали такий рівень зависоким. Аналітики вважають, що Захід не хоче зменшення поставок російської нафти на світовий ринок, побоюючись зростання цін.