Експорт російської Urals із портів Балтійського моря може впасти майже на 20% у грудні після того, як набуло чинності ембарго ЄС на російську сиру нафту, повідомляє Reuters з посиланням на власні підрахунки та інформацію від учасників ринку. 

Трейдери кажуть, що Росія не змогла повністю перенаправити експорт Urals з Європи на інші ринки, зокрема в Індію та Китай, і їй було важко знайти достатню кількість танкерів.

Згідно з даними трейдерів і розрахунками Reuters, експорт Urals з портів Балтійського моря, ймовірно, впаде приблизно до 5 млн т цього місяця, толі як у листопаді він становив 6 млн т. За деякими оцінками, ця цифра може становити лише 4,7 млн т.

Нагадаємо, Європейський Союз, країни Великої сімки та Австралія запровадили максимальну ціну на російську нафту на рівні $60 за барель. Обмеження дозволяє країнам, що не входять до ЄС, імпортувати морську російську нафту, але забороняє судноплавним і страховим компаніям обслуговувати угоди щодо російської нафти, якщо вона продається за ціною вище $60 за барель. 

У грудні сиру нафту сорту Urals продавали з більшими знижками. Зокрема, основний покупець - Індія - купувала її за ціною значно нижчою за $60 за барель. 

Оскільки Росія звела до мінімуму співпрацю з західними судноплавними і страховими компаніями, після 5 грудня вона продовжує експорт нафти без дотримання обмеження ціни. Але кількість країн, які купувати Urals у грудні, скоротилася до чотирьох – Болгарії (яка отримала від ЄС дозвіл на імпорт нафти з РФ), Китаю, Індії та Туреччини.