Референтна ціна на російську нафту формуватиметься не в Європі, а там, куди реально йдуть поставки та є угоди, сказав голова компанії "Роснефть" Ігор Сєчін, передає “РИА Новости”.

"Якщо на ринок Європи не надходитиме російська нафта, то немає і референтної ціни для російської нафти, яка не надходить. Референтні ціни формуватимуться там, куди реально надходять обсяги нафти", - сказав він під час виступу в рамках India Energy Week.

Президент Росії Владімір Путін доручив російському уряду до 1 березня подати пропозиції щодо уточнення методики розрахунку ціни на нафту та нафтопродукти для оподаткування цієї продукції.

Наразі для розрахунку податків використовують середній рівень цін нафти Urals на світовому ринку, зокрема, в портах Аугусти (Італія) та Роттердама (Нідерланди), проте наразі російська сировина туди практично не постачається через санкції. У розрахунках застосовується оцінка агентства Argus, яке відстежує поставки на ці напрямки. До листопада в ціну Urals відразу закладалася вартість транспортування, а тепер агентство підраховує ціну нафти до завантаження в танкери і додає до них вартість доставки до портів.

Мінфін РФ продовжує використовувати для розрахунку податків та зборів котирування нафти Argus і поки аналізує різні варіанти зміни поточного порядку розрахунку ціни Urals з урахуванням зміни торгових потоків.

Нагадаємо, дефіцит бюджету РФ в січні зріс у 14 разів на тлі падіння нафтогазових доходів, повідомив російський мінфін. За період з 15 грудня по 14 січня ціна на Urals опустилася до $46,82 на тлі зростаючого "санкційного дисконту", а за підсумками січня становила в середньому $49,48/бар.