Імпорт сирої нафти та конденсату в Європу знизився на 500 тис. бар./добу за перші 14 днів березня на тлі зменшення поставок із США, повідомляє Vortexa. 

Оскільки ЄС заборонив імпорт російської нафти, поставки з США значно зросли на початку 2023 року, досягнувши рекордного рівня. Згідно з даними Vortexa, в березні обсяги імпорту зі США скоротилися, однак це було частково компенсовано збільшенням імпорту сирої нафти з Іраку, який у березні досяг максимуму за багато років. 

Структура імпорту сирої нафти до Європи суттєво змінилася. За 12 місяців до вторгнення росії в Україну (з лютого 2021 р. до лютого 2022-го) на імпорт російської Urals припадало 17%, на CPC Blend (переважно казахстанської нафти з домішкою російської) – 12%, а американської WTI – 11%. 

В січні березні 2023 року частка Urals скоротилася до 3%, а WTI – зросла до 15%. Тим часом частка CPC Blend, яка не підпадає під дію ембарго, залишилася незмінною на рівні 12%. 

Поставки нафти з Близького Сходу також зростають. Імпорт до Європи саудівської Arab Light зросли з 5% у довоєнний період до 7% у 2023 році, іракської Basrah Medium – з 2% до 6%. 

Як повідомлялося раніше, експорт сирої нафти зі США у 2022 році зріс на 22% у порівнянні з 2021 роком і досяг піку – 3,6 млн барелів на добу. Цьому сприяло зростання попиту на американську сировину з боку Європи, яка намагалася знайти альтернативу поставкам з РФ.