21 лютого, 2023, 16:55

Знижки на нафту Urals до Brent мають знижуватися, і зміни в оподаткуванні, що зараз впроваджуються в Росії, повинні це стимулювати, заявив журналістам віце-прем'єр РФ Олександр Новак.

"Ми вважаємо, що дисконт має знижуватися поступово. Зараз ухвалили зміни до законодавства з погляду оподаткування з урахуванням зниження дисконту протягом чотирьох місяців до рівня $25 за барель. Це стимулюватиме зниження дисконту", – сказав Новак, якого цитує російський “Интерфакс”.

На початку січня Новак повідомив, що основна проблема – високі знижки на російську нафту через дорогий фрахт. Після запровадження Євросоюзом ембарго на імпорт російських нафти та нафтопродуктів країна переорієнтує постачання до Азії. Через це зростають витрати на транспортування. Крім того, ЄС та G7 запровадили заборону на морське транспортування російської нафти та нафтопродуктів, якщо ціна перевищує встановлені ліміти. 

"Вартість фрахту зросла досить сильно у зв'язку з тими ризиками, які відчувають перевізники та контрагенти щодо можливих санкцій через те, що вони не встановлюють стелю цін. Але я сподіваюся, що ця ситуація матиме тимчасовий характер. Дисконт повинен згодом зменшитися Як це ми спостерігали протягом 2022 року, коли в березні та квітні дисконт сильно зріс, потім він почав поступово падати і зменшився вдвічі", – сказав віце-прем'єр РФ.