8 червня, 2022, 10:35

Нацбанк України очікує, що в українських мережах АЗС стабілізуються ціни на бензин та дизельне паливо, проте на високому рівні. Такий прогноз міститься у новому Макроекономічному та монетарному огляді НБУ за червень.

Експерти фінансового регулятора вважають, що хоч ціни на автомобільне паливо в Україні й стабілізуються (нехай навіть на високому рівні), але знижуватись вони не будуть.

НБУ каже, що одна з головних причин майбутньої стабілізації цін на пальне – скасування державного регулювання цін на бензин та дизельне паливо. Держрегулювання цін відмінили на два місяці. Очікується, що це сприятиме збільшенню запасів палива операторів роздрібного паливного ринку.

Тим часом, раніше президент Володимир Зеленський доручив створити державну мережу АЗС. Очікується, що там можна буде купити бензин та дизельне паливо за "справедливою конкурентною ціною". Ось тільки коли вона з'явиться – поки що не відомо. Також не відомо, з яких джерел держава братиме недороге паливо, щоб заповнити сховища державної мережі АЗС.