11 липня, 2022, 17:25

В Угорщині необхідно зняти обмеження на вартість пального, оскільки це призведе до дефіциту «рано чи пізно», заявив генеральний директор угорської нафтогазової компанії MOL Жолт Гернаді в інтерв’ю на ATV, пише Reuters.

За словами Гернаді, Угорщина зіткнулася з «надзвичайно небезпечною» ситуацією, оскільки обмеження цін на паливо підвищує споживання. «Це викликає питання, як довго це можна робити», - сказав Гернаді.

MOL, яка володіє найбільшою мережею автозаправних станцій в Угорщині, раніше закликала до поступового скасування держрегулювання цін, яке було введено в листопаді минулого року. Роздрібну ціну на 95-октановий бензин і на дизельне паливо було встановлено на рівні 480 форинтів ($1,20) за літр.

Уряд прем’єр-міністра Віктора Орбана запровадив обмеження, щоб захистити споживачів від інфляції, яка зараз досягла найвищого рівня за два десятиліття. Воно є чинним до жовтня. 

Минулого місяця мережа MOL оголосила, що водії легкових автомобілів в Угорщині зможуть купити не більше 50 літрів пального на день на своїх станціях.