Частина автозаправних станцій по всій Угорщині, включаючи столицю Будапешт, відчувають дефіцит бензину через те, що уряд зафіксував роздрібні ціни на бензин, передає Euractiv з посиланням на низку місцевих ЗМІ.

Дефіцит почав відчуватися у мінули вихідні. Так, на АЗС MOL в центрі Будапешта закінчився 95-й бензин, і робітники станції не змогли сказати, коли очікується поставка. Цей бензин продається за ціною €1,17/л, повідомляло видання Telex. В неділю повідомлялося, що бензину на цій АЗС немає вже два дні. Водночас бензин Evo 100 за ціною €1,71 євро/л закінчився в неділю після обіду.

Подібні повідомлення з’явилися по всій країні. Наприклад, у п’ятницю телекомпанія RTL повідомила, що неможливо було заправити паливо за офіційною ціною на кількох великих автозаправних станціях.

Ситуація з дефіцитом поставок погіршилася після того, як MOL оголосила, що з 20 листопада припиняє поставки пального 251 оператору АЗС в Угорщині. Компанія заявила, що не постачає бензин і дизпаливо невеликим операторам АЗС, перед якими у неї немає юридичних зобов’язань про продаж пального.

Обмеження цін на пальне було введено в листопаді минулого року, оскільки вартість пального почала зростати ще до вторгнення Росії в Україну.

В MOL ще в липні попереджали, що держрегулювання цін на пальне призведе до дефіциту.