Перевірки цін на пальне торкнулись і продавців з т.з. «бочки», зазначили в ГУ Держспоживслужби у Житомирській області, реалізація палива має відповідати нормам закону.

«Ми зробили запит відповідних документів у реалізатора, тому що ціни на бензин та дизель на стелі немає, а реалізація по 73 та по 75 грн. за літр відповідно проходить, наша служба вивчає ситуацію» - зазначає Людмила Козловська, завідувач сектором контролю ГУ Держспоживслужби у Житомирській області, в коментарі «Суспільне Житомир».

За останній період в Житомирській області проведено 5 перевірок на АЗС, матеріали знаходяться в обробці.

Нагадаємо, що від 19 травня Уряд своєю Постановою №594 від 17.05.2022 призупинив дію пункту 41-4 "карантинної" постанови, якою встановлювалися граничні рівні торгової надбавки на пальне. Крім того, Постановою КМУ від 22.04.2020 №341 "Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення" затверджено Перелік товарів, що мають істотну соціальну значущість і товарів протиепідемічного призначення та Порядок декларування зміни роздрібних цін на ці товари.

Відповідно до затвердженого Переліку, до товарів, що мають істотну соціальну значущість, віднесено бензин марки А-92, бензин марки А-95 та дизельне пальне. Пунктом 3 Порядку передбачено, що декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюється суб’єктом господарювання щодо об’єкта (закладу) роздрібної торгівлі у разі збільшення роздрібної ціни на товар, що реалізується таким об’єктом (закладом), порівняно з роздрібною ціною на дату набрання чинності постановою КМУ від 22.04.2020 №341 або з попередньо задекларованою роздрібною ціною (крім випадків збільшення ціни внаслідок закінчення строку дії знижки або зменшення ціни):

на 15 відсотків і більше – за 30 днів до початку застосування роздрібної ціни, яка декларується, без урахування дня декларування;

на 10 відсотків і більше, але менше ніж 15 відсотків, – за 14 днів до початку застосування роздрібної ціни, яка декларується, без урахування дня декларування;

на 5 відсотків і більше, але менше ніж 10 відсотків, – за три дні до початку застосування роздрібної ціни, яка декларується, без урахування дня декларування.