НАК «Нафтогаз України» (власник – Кабінет Міністрів України; голова – Олексій Чернишов) не доплатила заробітну плату колишньому співробітнику Юрію Колбушкіну. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України. 

Останній неодноразово звертався до суду: у березні 2023 року – про стягнення 7,3 млн грн грошової допомоги при звільненні та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні (відмовлено у задоволенні позову); у серпні 2023 року – про стягнення заборгованості (розгляд справи триває); у листопаді 2023 року – про стягнення заборгованості (розгляд справи триває). 

На фото: Екс-топ менеджери «Нафтогаз України» Андрій Коболєв та Юрій Колбушкін.

У березні 2023 року Юрій Колбушкін звернувся до Шевченківського районного суду міста Києва з позовом до НАК «Нафтогаз України» про стягнення 7,3 млн грн грошової допомоги при звільненні, середньомісячну заробітну плату при звільненні. Вимоги позову обгрунтовані тим, що 30.12.2022 року позивач був звільнений із займаної посади за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України у зв’язку з виходом на пенсію. 

Як зазначив позивач, при його звільненні відповідач не виконав вимоги п. 4.10 Трудового договору та не виплатив грошову допомогу при звільненні. Також позивач зазначив, що зазначена умова трудового договору суперечить положенням п. 5.3.2 ч. 3 ст. 5 Колективного договору, в якому встановлені кращі умови виплати грошової допомоги, тому саме положення Колективного договору мають застосовуватись при виплаті грошової допомоги та має бути виплачено 8 посадових окладів позивача, що становить 7,3 млн грн. 

НАК «Нафтогаз України» у травні 2023 року надіслала до суду відзив, в якому просило відмовити у задоволенні позовних вимог. Як зазначив відповідач, 28.01.2020 між сторонами був укладений письмовий трудовий договір, в якому сторони визначили індивідуальну форму оплати праці позивача. Колективний договір не містить такого виду виплат як грошова допомога, що надається працівникам при звільненні у зв’язку з виходом на пенсію та відповідно не визначено її розміру. Отже, трудовим договором передбачено виплату грошової допомоги у розмірі, встановленому колективним договором, однак самим колективним договором така грошова виплата не передбачена. А тому така виплата не могла бути виплачена позивачу при звільненні. Пункт 5.3 Колективного договору передбачає виплату вихідної допомоги, а не грошової допомоги. 

Згідно змісту п. 4.13 Трудового договору, до сум виплат вже включені будь-які суми заробітної плати й інших виплат, які підлягають сплаті на користь працівника згідно з умовами Колективного договору, чинного на дату здійснення відповідних виплат. Враховуючи, що умовами трудового договору, який не визнаний недійсним, передбачено виплата сум, які здійснюються за цим трудовим договором, включені будь-які та всі суми заробітної плати й інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат (включаючи надбавки, доплати, премії, винагороди, тощо), які підлягають сплаті на користь працівника згідно з умовами Колективного договору, чинного на дату здійснення відповідних виплат. В той же час такими умовами не передбачено виплата 8 посадових окладів грошової допомоги при звільненні за власним бажанням у зв’язку з виходом на пенсію, тому суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позовних вимог. Натомість Юрій Колбушкіну у серпні та листопаді 2023 року знову звертався до Шевченківського районного суду міста Києва з позовами про стягнення заборгованості. Розгляд справ триває.

Як повідомляв НафтоРинок, у 2018 році винагорода членів правління НАК «Нафтогаз України» (з урахуванням єдиного соціального внеску) становила 17,3 млн, грн.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.