12 квітня, 2024, 09:20

Ціни на нафту опустилися в четвер, оскільки висока інфляція розвіяла надії на зниження облікової ставки в США в найближчій перспективі, але побоювання, що Іран може атакувати Ізраїль, утримують нафту біля максимуму за 6 місяців, передає Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent за підсумками торгів у четвер подешевшали на 0,8%, до $89,74 за барель, а на американську West Texas Intermediate — на 1,4%, до $85,02.

Аналітики вважають, що у другій половині року ОПЕК буде важко утримувати ціну Brent вище $90 за барель без фактичних перебоїв у постачанні, пов'язаних з геополітичними подіями.

ФРС США очікує, що протягом року ціна на нафту знизиться на тлі зростання видобутку в країнах, які не є членами угоди ОПЕК+, а також через можливість того, що висока інфляція послабить попит.

Інвестори, які очікували, що ФРС знизить облікову ставку в червні, тепер розглядають вересень як більш вірогідний час після того, як споживча інфляція в США втретє поспіль перевищила прогнози. В Європі представники центральних банків також зберегли ставки кредитів на рекордно високому рівні. Повільніше зниження ставок може призвести до скорочення попиту на нафту.

Тим часом трейдери занепокоєні тим, що Іран може вжити заходів у відповідь на авіаудар Ізраїлю по його посольству в Сирії 1 квітня. Державний секретар США Ентоні Блінкен пообіцяв, що США будуть стояти разом з Ізраїлем проти будь-яких загроз з боку Ірану.

Цього тижня Ізраїль і ХАМАС розпочали новий раунд переговорів щодо війни в Газі, яка триває вже понад півроку, але поки вони не принесли жодних результатів.