Ціни на нафту зросли приблизно на 1,5% в середу після того, як напередодні опустилися до мінімуму за 6 місяців, повідомляє Reuters. Причиною зростання стало різке падіння запасів нафти в США. Цей фактор переважив занепокоєння трейдерів щодо зростання експорту з Росії, а також побоювання світової рецесії.

Запаси нафти в США за тиждень, що закінчився 12 серпня, впали на 7,1 млн барелів, до 425 млн барелів, свідчать дані Управління енергетичної інформації (EIA). Водночас опитані Reuters аналітики очікували падіння на 275 тис. барелів.

Ціни на нафту Brent підскочили на $1,31, або на 1,42%, до $93,65/бар. Напередодні ж через занепокоєння щодо рецесії котирування впали до найнижчого рівня з лютого - $91,51/бар. Котирування West Texas Intermediate піднялися на $1,58, або на 1,8%, до $88,11/бар.

Згідно з даними EIA, експорт сирої нафти зі США досяг 5 млн барелів на день, що є найвищим показником за всю історію, оскільки WTI торгується з значним дисконтом до марки Brent, і це робить її привабливою для іноземних покупців.

Запаси бензину в США скоротилися на 4,6 млн барелів, що в рази більше 1,1 мільйона барелів, які очікували аналітики.