Ціни на нафту зросли більш ніж на 4% у понеділок, продовжуючи зростання минулого тижня, оскільки потенційне скорочення видобутку ОПЕК+ і спалах насильства у Лівії в минулі вихідні переважали інші фактори, зокрема зміцнення американського долара, повідомляє Reuters.

Нафта марки Brent подорожчала на $4,1, або на 4,1%, до $105,09/бар. в понеділок після зростання на 4,4% минулого тижня. Американська нафта West Texas Intermediate (WTI) подорожчала на $3,95, або на 4,2%, до $97,01/бар. після зростання на 2,5% минулого тижня.

Саудівська Аравія, провідний виробник в Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), минулого тижня заявила про ймовірність скорочення видобутку, яке, за словами джерел, може бути пов’язане зі збільшенням поставок з Ірану, якщо він укладе ядерну угоду із США.

Зростання нафтових котирувань трохи стримувалося міцним доларом, курс якого досяг 20-річного максимуму в понеділок після того, як голова Федеральної резервної системи повідомив, що відсоткові ставки залишатимуться вищими для стримування інфляції.

«Хоча сильний долар стримує загальні ціни на сировину, проблема з недостатньою пропозицією на ринках нафти, ймовірно, продовжуватиме підтримувати тенденцію до зростання», - сказала аналітик CMC Markets Тіна Тенг.

Заворушення в столиці Лівії на вихідних, які призвели до 32 смертей, викликали занепокоєння, що країна може знову скотитися до повномасштабного конфлікту та скоротити експорт нафти. 

Запаси сирої нафти в США минулого тижня, ймовірно, впали на 600 тис. барелів, а запаси дистилятів і бензину також скоротилися, показало попереднє опитування Reuters, проведене напередодні звітів промислової групи Американського інституту нафти. 

Згідно з даними Міністерства енергетики США, запаси сирої нафти в стретегічномк резерві впали на 3,1 мільйона барелів станом на 26 серпня, до мінімуму з грудня 1984 року.