Ціни на нафту впали приблизно на 3% у четвер на тлі введення в Китаї нових карантинних обмежень, пов’язаних з пандемією COVID-19, повідомляє Reuters. Новини з Піднебесної посилили занепокоєння інвесторів щодо високої інфляції та підвищення процентних ставок центробанками, що може призвести до зниження попиту на пальне.

Станом на 17:30 (GMT) ціни на нафту Brent впали на $2,90, або на 3%, до $92,74/бар. Ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) впали на $2,72, до $86,83/бар. «Попит на нафту падає і на Заході, і в Китаї, тоді як поставки поступово збільшуються, зокрема через сланцевий бум у США», - сказав аналітик Julius Baer Норберт Рукер.

Крупне місто Шеньчжень на півдні Китаю посилило обмеження щодо COVID-19, оскільки кількість випадків захворювання постійно зростала. Окрім того, у найбільш густонаселеному районі міста Баоань на три дні були призупинені масштабні заходи та розваги в приміщеннях. «Китай запроваджує ще один раунд карантинів через COVID на основних експортних терміналах», - сказав старший віце-президент з торгівлі BOK Financial Денніс Кісслер. 

Можливе відновлення ядерної угоди з Іраном 2015 року, яка дозволить члену ОПЕК збільшити експорт нафти, також впливає на ціни. Президент Франції Еммануель Макрон в четвер висловив надію, що угода буде укладена найближчими днями.