6 грудня, 2022, 09:15

Ціни на нафту впали майже на 3% у понеділок на тлі побоювань, що Федеральна резервна система США може продовжити свою агресивну політику підвищення ставок, а це своєю чергою може означати сповільнення економіки та зниження попиту на пальне.

Станом на 18:23 за Лондоном ф'ючерси на нафту Brent впали на $2,18, до $83,39/бар., на американську West Texas Intermediate (WTI) - на $2,28, до $77,7/бар., передає Reuters. Причому WTI з відвантаженням у грудні коштує дешевше, ніж ф’ючерси на півроку наперед. Це означає, що наразі пропозиція переважає попит.

Тим часом група експортерів ОПЕК+ на зустрічі у неділю вирішила залишити квоти на видобуток незмінними. Водночас її рішення про скорочення видобутку з листопада на 2 млн барелів на добу має лишитися чинним протягом всього 2023 року.

Новини про набуття чинності ембарго ЄС на морські поставки російської нафти та запровадження обмеження цін на рівні $60/бар. на ціни в понеділок не вплинули. Вплив санкцій на ринок нафти залишається невизначеним. 

Газета Financial Times повідомила, що біля узбережжя Туреччини в понеділок утворилася пробка з нафтових танкерів, оскільки Анкара перевіряє наявність страхування для всіх суден. За даними газети, вчора в чергах біля Босфору та Дарданелл стояло 19 танкерів.