BP і Chevron зупиняють видобуток на чотирьох морських платформах у Мексиканській затоці США як запобіжний захід напередодні урагану Іен, який, за прогнозами, обрушиться на Флориду цього тижня, повідомляє Argus.

BP закрила та евакуювала весь персонал з платформи Na Kika потужністю 130 тис. бар./добу. Компанія також закриває платформу Thunder Horse потужністю 250 тис. бар./добу і переміщує неосновних працівників.

Компанія Chevron почала евакуацію всього персоналу зі своїх платформ Petronius і Blind Faith. Видобуток на інших платформах Chevron в Мексиканській затоці триває в нормальному режимі.

Цей шторм стане першим великим ураганом в цьому сезоні. Він загрожуватиме материковій частині США, однак поточний характер урагану не становить загрози для більшості нафтогазових об’єктів у Мексиканській затоці, на яку загалом припадає близько 15% видобутку сирої нафти в США.

Компанія Shell заявила, що уважно стежить за ураганом.

За даними американського Національного центру ураганів, в понеділок Іен знаходився приблизно в 250 км на південний схід від Куби. Максимальна швидкістю вітру становила 160 км/год.

Очікується, що ураган з’явиться в Мексиканській затоці у вівторок і наблизиться до західного узбережжя Флориди з середи по четвер. 

Президент США Джо Байден уже оголосив надзвичайний стан у Флориді, наказавши федеральним агентствам допомогти координувати всі зусилля з надання допомоги постраждалим від стихійного лиха.