11 листопада, 2022, 09:20

Робітники нафтопереробного заводу британської BP у Роттердамі (Нідерланди) погрожують страйком, якщо їхні вимоги щодо оплати праці в новому договорі не будуть виконані до обіду 14 листопада, повідомляє Reuters. 

Нафтопереробний завод BP у Роттердамі переробляє близько 400 тис. барелів нафти на добу (20 млн т на рік) та є важливим постачальником дизельного палива до Північної Європи. Потенційна зупинка заводу може призвести до дефіциту дизпального наступного місяця.

«Якщо ми не отримаємо реакції від BP щодо нашого ультиматуму та наших вимог, тоді ми почнемо діяти», - сказав в інтерв’ю прес-секретар профспілки CNV Яап Босма. CNV представляє 440 із 730 працівників нафтопереробного заводу і каже, що має від них згоду на страйк.

ВР заявила, що продовжує обговорення з профспілками і сподівається на вирішення. «Ми шкодуємо, що ще не досягли угоди, і що можуть послідувати дії», - йдеться в заяві компанії, надісланій електронною поштою. «Ми переконані, що запропонували чесну, ринкову пропозицію... Природно, ми будемо продовжувати діалог, щоб найближчим часом досягти згоди», додали в ВР.

Яап Босма сказав, що остаточна пропозиція ВР щодо нової колективної трудової угоди, яка обговорюється з квітня, стосувалась підвищення зарплати на 5% і одноразової премії в розмірі €4 тис.

За словами Босми, оскільки інфляція в Нідерландах становить близько 15%, працівники вимагають підвищення на 6%, премії в розмірі €4 тис., а також компенсаційного пакету, який додасть до зарплати ще 3,5%.

Нагадаємо, працівники нафтопереробного заводу Feyzin біля Ліону у Франції проголосували за повернення до роботи після 6 тижнів страйку. Це був останній з 5 заводів в країні, які у вересні-жовтні оголосили забастовку, вимагаючи підвищення заробітної плати, що спричинило масовий дефіцит пального на АЗС Франції.