Енергетичний гігант BP більш ніж подвоїв свій прибуток у третьому кварталі порівняно з аналогічним періодом 2021 року - до $8,2 млрд, повідомила компанія у своєму фінансовому звіті. 

Однак результат липня-вересня знизився приблизно на $0,3 млрд у порівнянні з другим кварталом, коли BP отримала $8,5 млрд прибутку. На результат ІІ кв. вплинули нижча маржа нафтопереробки та менші обсяги реалізації рідкого палива, що частково компенсував сильний прибуток від торгівлі природним газом, йдеться в повідомленні BP.

Протягом третього кварталу BP завершила викуп своїх акцій на $2,9 млрд в рамках оголошеної раніше програми на суму $3,5 млрд, яка була завершена 27 жовтня 2022 року. Компанія також оголосила про плани направити на викуп власних акцій додатково $2,5 млрд.

Інші крупні компанії також повідомили про виключно високі доходи за липень-вересень. Наприклад, Exxon отримала рекордний прибуток у ІІІ кв. - майже $20 млрд, тоді як Британська Shell отримала у ІІІ кварталі $9,45 млрд прибутку, що трохи нижче рекордного рівня другого кварталу, який становив $11,5 млрд. 

Президент США Джо Байден закликав нафтові компанії США припинити “наживатися на війні” в Україні та знизити роздрібні ціни на пальне, а також пригрозив запровадженням податку на надприбутки.