Понад третина робітників Роттердамського нафтопереробного заводу BP потужністю 393,8 тис. барелів на добу починають страйк цього тижня, що призведе до зниження продуктивності роботи підприємства до мінімуму, повідомили Argus у профспілці FNV.

Це сталося після того, як BP не виконала ультиматум FNV щодо оплати праці. Початок страйку означає, що ремонтні роботи, які проводяться на НПЗ, сповільняться. «Роботи будуть виконуватися повільніше», - сказав голова FNV Егберт Шелленберг. За його словами, у страйку беруть участь близько 300 із 800 робітників нафтопереробного заводу.

Шелленберг підтвердив, що ремонтні роботи тривають, і не працює принаймні установка каталітичного крекінгу. Він також сказав, що установка первинної переробки нафти працює, але на меншій потужності, ніж зазвичай.

Якщо BP продовжуватиме відмовлятися виконувати вимоги профспілки щодо оплати праці, понаднормової роботи та пов’язаних з цим питань, наступним кроком буде уповільнення роботи решти установок нафтопереробного заводу, які не перебувають на ремонті.

Європейська нафтопереробка серйозно гальмується через страйки, оскільки працівники прагнуть отримувати більші зарплати на тлі виняткових прибутків енергетичний компаній цього року. 

У жовтні через страйки зупинили роботу всіх, крім одного, НПЗ у Франції. Наприкінці листопада страйкуватимуть робітники на найбільшому у Великій Британії нафтопереробному заводі Fawley потужністю 270 тис. барелів на добу, що належить ExxonMobil. Окрім того, 18 листопада страйкуватимуть робітники найбільшого в Італії НПЗ ISAB на Сицилії, що належить ЛУКОЙЛу.