Кабмін звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням якнайшвидше підписати закон про зміни до Податкового кодексу. Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав в ефірі телемарафону «Єдині новини».
Подробиці
«Закони про державний бюджет на 2025 рік та про зміни до податкового кодексу будуть підписані вже найближчими днями та набудуть чинності з 1 грудня», — повідомила пресслужба голови уряду у Telegram-каналі.
Йдеться зокрема про закон №11416-д, який передбачає підвищення податків, зокрема, запроваджує сплату наперед податку на прибуток АЗС. Як відомо, Верховна Рада підтримала цей законопроєкт у другому читанні 10 жовтня 2024 р., а 15 жовтня документ передали на підпис Зеленському. Раніше НафтоРинок докладно описав подробиці нового закону про авансові платежі податків АЗС.
Підвищення податків
За словами Шмигаля, уряд звернувся до президента щодо якнайшвидшого підписання цих законів.
«Вони є однією з ключових вимог наших кредиторів. Вони є важливими для наповнення коштами всіх витратних статей для оборони нашої держави цього року та наступного. Після підписання цих законів ми отримаємо додатковий ресурс для закупівлі зброї та амуніції та виплату заробітних плат Сил безпеки й оборони», — зазначається у повідомленні.
Гроші на військо
За словами Шмигаля, 60% видатків держбюджету-2025 припадає на сектор безпеки та оборони.
«Наступного року ми витратимо на армію понад 2,2 трлн грн — значно більше, ніж бюджет країни мирного часу. Половина оборонного бюджету становить зарплата наших захисників і захисниць. 739 млрд грн передбачено на виробництво та купівлю військової техніки та зброї. Майже 47 млрд грн спрямуємо на закупівлю дронів і 55 млрд грн — на модернізацію ОПК», — голова уряду.
Закони, які не запрацювали
Згідно з Конституцією, президент має підписати або ветувати закон протягом п'ятнадцяти днів після його отримання. В разі підписання закон офіційно оприлюднюється на набуває чинності. В разі вето голова держави повертає закон в Раду зі своїми зауваженнями. Однак останнім часом Зеленський не підписує, але і не ветує все більше ухвалених парламентом законів. В підсумку вони просто «зависають» і не набувають чинності. За даними ЗМІ, президент не підписав десятки законів, частину з яких Верховна Рада прийняла ще до початку повномасштабної війни з Росією.