Російські експортери збільшили залізничні відвантаження скрапленого газу до Китаю в січні-серпні 2024 року на 39,8% в порівнянні з аналогічним періодом 2023 року, до 184 тис. т. Про це повідомляє Reuters з посиланням на власні розрахунки, засновані на даних джерел у галузі.
Трейдери повідомили, що залізничні поставки LPG з РФ у напрямку Китаю в липні-серпні зросли до 25 тис. т на місяць, до середньомісячного показника поточного року, тоді як у травні-червні вони були значно нижчими через заборону російської залізниці (РЖД) на поставки низки видів палива в напрямку станції Забайкальськ-експортна, на частку якої припадає близько 85% від усіх відвантажень LPG з РФ до Китаю.
Минулого місяця, за даними джерел, помітно зросли поставки LPG у напрямку станції Камишова-експортна (прикордонний перехід Махаліно-Хуньчунь) — на 74% порівняно з липнем.
В селищі Краскіно, поблизу російсько-китайського прикордонного переходу Махаліно-Хуньчунь, Росія нещодавно відкрила новий експортний сухопутний термінал для перевалки скрапленого газу потужністю 150 тис. тонн на рік.
«Якщо раніше в напрямку цієї станції відбувалося відвантаження LPG переважно в танк-контейнерах, то тепер там з'явилася технічна можливість приймати залізничні газові цистерни, що значно розширює географію заводів-постачальників», — сказав один із трейдерів.
Джерела в галузі повідомили, що основний приріст поставок LPG до Китаю з початку року стався завдяки збільшенню відвантажень з Усть-Кутського ГПЗ Іркутської нафтової компанії (ІНК). Вона збільшила постачання на 60 тис. тонн порівняно з січнем-серпнем 2023 року.
За підсумками 2023 року російські експортери збільшили залізничні відвантаження LPG до Китаю на 35% порівняно з 2022 роком — до 202 тис. тонн. Загалом РФ експортувала залізницею 3,6 мільйона тонн скрапленого газу.
За оцінкою джерел, у 2023 році залізничні відвантаження LPG через прикордонний перехід Забайкальськ-Маньчжурія зросли на 18,5% до 171,5 тис. тонн.
Загалом експорт товарів з Росії до Китаю зріс на 3,2% за 8 місяців 2024 року, до $86,56 млрд. З них $56,1 млрд припадає на паливо (нафта, газ, вугілля тощо), повідомляли російські ЗМІ з посиланням на митні дані.