Попит на дизельне паливо в США в березні впав до найнижчого сезонного рівня з 1998 року, в той час як видобуток сирої нафти — зріс до багатомісячного максимуму. Про це повідомляє Reuters з посиланням на дані Управління енергетичної інформації (EIA).

Попит на дистиляти, включаючи дизельне пальне і мазут, різко впав в цьому році в США на тлі млявої виробничої активності, м'якшої зимової погоди і бурхливого зростання пропозиції біопалива.

Згідно з даними EIA, поставки дистилятів на ринок, що є показником попиту, в березні впали на 6% порівняно з лютим — до 3,67 млн барелів на добу, що є найнижчим показником за цей місяць з 1998 року.

У п'ятницю два ф'ючерсних контракти на американське дизельне паливо впали у найглибше з 2020 року «контанго». Ринок перебуває в стані контанго, коли ціна на пальне з поставкою зараз — нижча, ніж на майбутні поставки.

Видобуток сирої нафти в США в березні зріс на 0,6% до 13,2 млн барелів на добу, що є найвищим показником з грудня, свідчать дані EIA. Видобуток у Техасі, найбільшому штаті-виробнику, в березні зріс на 0,7%, до 5,6 млн барелів на добу, що також є найвищим показником з грудня.

Видобуток у Нью-Мексико, другому за величиною виробнику, зріс на 1,6%, до 2 млн барелів на добу, досягнувши рекордно високого рівня. Видобуток нафти в Північній Дакоті, однак, впав на 2,7%, до 1,2 млн барелів на добу, що є найнижчим показником з січня.

Тим часом постачання нафти на внутрішній ринок та нафтопродуктів впало на 0,4%, до 19,9 млн барелів на добу. Поставки готового автомобільного бензину зросли на 3,3%, до 8,9 млн барелів на добу.