Нафтогазова Асоціація України (НАУ) підтримує урядовий проєкт закону №11256, який передбачає різке підвищення акцизу на скраплений газ — до €277/1 тис. л. Про це асоціація повідомила на своїй вебсторінці.

Як і раніше, в НАУ наголошують на «справедливих умовах» та «балансі» акцизів.

«Нафтогазова Асоціація України (НАУ) підтримує це непросте рішення, наголошуючи на його справедливості та ефективності порівняно з попередніми ініціативами», — йдеться у повідомленні.

Президент НАУ Ярослав Старовойтенко зазначив: «Однією з ключових цілей запропонованих змін є забезпечення збалансованого підвищення акцизів на всі види моторного палива, створюючи більш справедливі умови для всіх учасників ринку, гарантуючи, що кожен власник авто, незалежно від виду пального, приймає повноцінну участь у наповненні бюджету».

Нагадаємо, в середині цього місяця Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №11256 від 13.05.2024 про підвищення акцизів на пальне. Документ передбачає зростання акцизу на скраплений газ до €277/1 тис. л. Раніше Кабмін планував встановити акциз на скраплений газ на рівні €125/1 тис. л. 

За інформацією народного депутата Ярослава Железняка, високий акциз на LPG, який закладено в урядовому законопроєкті #11256, пролобіював заступник Керівника Офісу Президента України Ростислав Шурма. 

Тим часом Українська Асоціація скрапленого газу  (УАСГ) заявила про загрозу знищення галузі скрапленого газу разом зі спеціалізованими підприємствами протягом року після ухвалення нових акцизних ставок.

Аналітики консалтингової компанії НафтоРинок проаналізували поточні акцизи на пальне в Європі та прийшли до висновку, що запропоновані Кабміном ставки податку не відповідають Директиві ЄС 2003/96.