Високий акциз на LPG, який закладено в урядовому законопроєкті #11256, пролобіював заступник Керівника Офісу Президента України Ростислав Шурма. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк з посиланням на свої джерела в уряді.
За словами Железняка, під час внесення проєкту до Верховної Ради з ним відбулася метаморфоза: в останню мить до нього внесли зміни, збільшивши акциз на скраплений газ. Як розповіли джерела нардепа в Кабміні, ці зміни ініціював Шурма.
«Ідея значно збільшити акцизи на газ і змінити співвідношення належить заступнику ОП Ростиславу Шурмі. Навіть більше вимагав, говорять», — написав Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі, додавши, що причина таких дій — любов Ростислава Шурми до «Укрнафти».
Як відомо, Шурма є членом наглядової ради «Нафтогазу». У 2010 — 2014 роках він був депутатом Донецької обласної ради 6-го скликання від Партії регіонів, а 17 квітня 2015 року до 17 лютого 2020 року — головою Запорізької організації партії «Опозиційний блок».
Тим часом голова податкового комітету ВР Данило Гетманцев повідомив, що робоча група комітету сьогодні концептуально підтримала законопроєкт #11256, однак дискусія про співвідношення ставок на бензини і скраплений газ триває.
«Переконаний, в цей раз покладемо їй край. На другому читанні», — написав Гетманцев у своєму Telegram-каналі.
Нагадаємо, в середині цього місяця Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №11256 від 13.05.2024 про підвищення акцизів на пальне. Документ передбачає зростання акцизу на скраплений газ до €277/1 тис. л. Раніше Кабмін планував встановити акциз на скраплений газ на рівні €125/1 тис. л.
Українська Асоціація скрапленого газу (УАСГ) заявила про загрозу знищення галузі скрапленого газу разом зі спеціалізованими підприємствами протягом року після ухвалення нових акцизних ставок.
В НафтоРинку впевнені, що при підготовці законопроєкту Кабміну з підняття ставки акцизу на LPG з 52 до 277 євро/1000 л було допущено технічну помилку. Аналітики консалтингової компанії НафтоРинок проаналізували поточні акцизи на пальне в Європі та прийшли до висновку, що запропоновані Кабміном ставки податку не мають системного прорахунку та не відповідають пропозиціям ЄС, а отже потребують корегування.