18 жовтня, 2023, 12:05

«Нафтогаз Ойл Трейдинг» (НОТ) днями запустила ще дві АЗС мережі Glusco на Волині, повідомили НафтоРинку в компанії. Станції знаходяться в м. Любомль та с. Вишнів Волинської обл., тепер в мережі працює 83 АЗС. На відміну від попередніх відновлених об'єктів, що продають пальне під прапорами U.GO, ці АЗС працюватимуть під старим брендом F+, які впроваджено ще за часів керування «Глуско Україна» Борисом Ганджею (тоді станції Glusco для роботи під брендами F+ та Avia були виведені в окрему юрособу – ТОВ «Виват», а більшість станцій в Києві здано в оренду OKKO, WOG та KLO).

Нагадаємо, політична гра держслужбовців навколо мережі Glusco триває декілька місяців. Нова керівниця Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) Олена Дума заявила про незадовільний фінрезультат керування «Нафтогазом» мережею Glusco з 2022 р. та недоотримані в бюджет кошти, проте категорично відмовляється оприлюднити договори між агентством та НОТ. Вже в серпні 2023 р. АРМА розриває договір про управління АЗС Glusco з НОТ.

Директор ТОВ «Нафтогаз Ойл Трейдинг» Володимир Бичков апелював, що АРМА не забезпечило своєчасну передачу заарештованого майна зрадника Віктора Медведчука під повний контроль НОТ. За його словами більша частина заарештованих активів була передана в управління суто формально, що призвело до недоотримання бюджетом доходів. Компанія встигла інвестувати понад 25,7 млн грн у арештовані активи мережі, проте АРМА не збирається повертати борг.

У вересні Уряд передав колишні заправки Glusco «Укрнафті», де формується окрема структура з управління. Проте держкомпанія за місяць не отримала мережу в керування. За інформацією НафтоРинку, однією з причин затримки – є тривале погодження концентрації в АМКУ. Ще в серпні Олена Дума заявила, що АРМА кожен місяць має отримувати 5 млн грн з управителя мережі Glusco та відсотки з прибутку. З початку серпня, дати розірвання договору з НОТ, АРМА мала б отримати вже мінімум 10 млн грн за Glusco. Проте передчасне рішення Олени Думи не принесло додаткового фінансового результату АРМА, про що йдеться в у звіті «Досягнення АРМА: 100 днів за нового керівництва», 11 жовтня 2023 р. про сплату 5 млн грн/міс. й досі йдеться як про майбутню подію.