7 вересня, 2023, 12:30

Російське міністерство енергетики хоче дозволити експорт палива тільки нафтопереробним заводам, намагаючись приборкати зростання цін, яке вже призвело до дефіциту нафтопродуктів у південних регіонах РФ. За даними газети російської газети «Коммерсант», відповідний проєкт указу, який зараз проходить узгодження, діятиме до 2026 року.

Про те, що російський уряд планує дозволити експорт бензину і дизпалива тільки нафтопереробним заводам, заявив перший заступник голови міністерства Павло Сорокін. За його словами, дуже багато недобросовісних гравців на ринку, дрібних трейдерів та нафтобаз купують паливо за ціною внутрішнього ринку, в якій враховано державні субсидії у вигляді демпфера, і потім продають на експорт. Проєкт указу про обмеження кількості експортерів, за словами чиновника, внесено в уряд і адміністрацію президента РФ.

Експортувати пальне з Росії зможуть виключно спецекспортери та їхні агенти за переліком, який визначатиметься на основі балансу виробництва нафтопродуктів, ідеться в пояснювальній записці до проєкту указу.

Згідно з інформацією «Коммерсант», наприкінці серпня російське міненерго попросило надати дані про експорт і виробництво нафтопродуктів 70 компаній, серед яких були не тільки НПЗ, а й деякі трейдери.