РФ вдалося домовитися з Білоруссю про постачання пального на російський ринок, повідомляє російська газета «Коммерсант» з посиланням на свої джерела на ринку.

За словами одного зі співрозмовників видання, про постачання білоруського пального вдалося домовитися за рахунок знижок на нафту, що поставляється з РФ.

Біржові ціни на пальне в Росії продовжують оновлювати рекорди. 4 вересня вартість літнього дизельного палива на Санкт-Петербурзькій міжнародній товарно-сировинній біржі досягла 68 278 руб. за тонну (+0,41%), а бензину Аи-95 – 75 030 руб. за тонну.

У серпні російським нафтовим компаніям не вдалося збільшити обсяги переробки нафти, при цьому у вересні обсяг скоротиться через планові ремонти, що створить додатковий тиск на ринок попри завершення сезону відпусток. 

Щоб зупинити зростання цін та вирішити проблему дефіциту на АЗС, російське міненерго обговорює з галуззю повернення до повних виплат за демпфером (субсидія, яку отримують НПЗ за продаж пального на внутрішньому ринку за цінами, нижче ринкових). Про це розповіли кілька співрозмовників«Коммерсанту», знайомих з обговоренням. Мінфін влітку в умовах недоотримання нафтогазових доходів домігся того, щоб з вересня розмір виплати за демпфером на бензин і дизпаливо було скорочено вдвічі на термін до кінця 2026 року.

За оцінками Reuters, сумарні виплати нафтовикам за серпневим демпфером можуть становити близько 280 млрд руб.

Збільшення демпфера є, ймовірно, єдиною можливістю знизити гуртові ціни на паливо в Росії. У вересні ситуація може загостритися у зв'язку з тим, що наразі оптова вартість бензину і дизпалива перебуває вище встановленого урядом рівня, за якого НПЗ отримують субсидії. «Інакше кажучи, паливо у вересні має або подешевшати (до чого поки що немає жодних передумов), або у нафтокомпаній з'явиться стимул підняти ціни ще більше, щоб хоча б частково компенсувати втрату демпфера», – зазначає видання.