Уряд РФ з 1 березня запроваджує тимчасову заборону на експорт бензину і збільшує нормативи продажу дизельного палива на біржових торгах. Постанови про це підписано, повідомив Телеграм-канал російського уряду.
«Обмеження на експорт бензину запроваджуються на півроку — з 1 березня до 31 серпня. Заборона не поширюватиметься, зокрема, на постачання в рамках міжнародних міжурядових угод, включно з державами-членами Євразійського економічного союзу, на пальне, яке вивозять громадяни для особистого користування, а також на пальне, яке вивозять для надання міжнародної гуманітарної допомоги», — йдеться в повідомленні.
Мінімальні обсяги продажів дизпалива на біржових торгах збільшуються з існуючих 12,5% до 16% від виробництва. «Такий підхід дає змогу підвищити гарантований обсяг пропозиції пального на біржових торгах і збільшити частку угод, що укладаються на конкурентних умовах», — наголошується в повідомленні.
«Ухвалені рішення спрямовані на підтримання стабільної ситуації на паливному ринку в період підвищеного попиту, пов'язаного з весняними польовими роботами, сезоном відпусток і плановим ремонтом нафтопереробних заводів», — заявили в російському уряді.
Нагадаємо, раніше російські ЗМІ повідомляли, що Росія з 1 березня заборонить експорт бензину.
Біржові ціни на бензин в Росії зросли на 30% на тлі позапланових ремонтів на НПЗ.
Нагадаємо також, 21 вересня 2023 року Росія запровадила заборону на експорт нафтопродуктів на тлі дефіциту на внутрішньому ринку. Обмеження знімалися поступово. Експорт бензинів відновили в середні листопада 2023 року.
Цього року ситуація на російському ринку бензинів ускладнилася після аварії на установці каталітичного крекінгу на НПЗ Лукойла в Нижньому Новгороді, який виробляє близько 200 тис. тонн бензину на місяць. Міністр енергетики Микола Шульгінов 20 лютого підтвердив очікування учасників ринку, повідомивши, що ремонт установки займе кілька місяців. Це означає, що завод не зможе випускати бензин до літа.
Крім того, в січні-лютому НПЗ у Волгограді, Туапсе і Усть-Лузі, а також Ільський НПЗ у Краснодарському краї було пошкоджено внаслідок атак безпілотників. Микола Шульгінов повідомив, що Туапсинський НПЗ, роботу якого зупинили наприкінці січня, буде запущено не раніше червня.