Російський суд задовольнив запит "Газпром нефть", яка вимагала перевести до російської юрисдикції її спільне підприємство з Shell - Salym Petroleum, пише “Коммерсант”. Наразі СП зареєстроване у Нідерландах, але, на думку російської нафтокомпанії, іноземний акціонер заважав його діяльності. 

Арбітражний суд Московської області 22 серпня задовольнив позов "Газпром нефть", яка вимагала перевести Salym Petroleum Development (SPD), її спільне підприємство з Shell, в російську юрисдикцію як ТОВ "Салым Девелопмент". Це паритетне СП, яке володіє шістьма ліцензіями на родовища Салимської групи (видобуток у 2021 році - 5,9 млн т нафти). Також «Газпром нефть» просила обмежити до 2024 року акціонерні права структури Shell, яка володіє часткою в SPD, обгрунтовуючи це тим, що британська компанія заважала діяльності СП. Суд задовольнив цю вимогу.

У Shell повідомили, що в компанії стежать за розвитком ситуації і оцінюють наявні правові варіанти дій. 

Як повідомлялося раніше, російський суд ще в липні задовольнив частину вимог "Газпром нефть", наклавши забезпечувальні заходи. Зокрема, суд заборонив Shell виходити із капіталу SPD. Сама Shell  вважає, що втратила контроль над активом ще в липні, коли представники компанії залишили раду директорів SPD. Shell оголосила про намір піти з Росії наприкінці лютого, засудивши військові дії Росії в Україні.

Shell встигла продати свою мережу з близько 400 АЗС російському ЛУКОЙЛу.