Збільшення обсягів експорту нафти в поєднанні зі зростанням цін на газ збільшить доходи Росії від експорту енергоресурсів до $337,5 млрд цього року, що на 38% більше, ніж у 2021 році, повідомляє Reuters з посиланням на документ російського міністерства економіки, з яким ознайомилися журналісти.
Росія почала поступово нарощувати видобуток нафти, оговтавшись від санкцій, оскільки азіатські покупці збільшили закупівлі. Це підштовхнуло Москву збільшити свої прогнози видобутку та експорту до кінця 2025 року, йдеться в документі.
«Газпром» заявив, що поставки газу до Китаю також збільшуються, не надавши подробиць, але Європа залишається значно більшим ринком збуту.
Загалом прогнози російського міністерства економіки, з якими ознайомилося агентство Reuters, свідчать про те, що російська економіка справляється з санкціями краще, ніж раніше очікували в Москві. Раніше міністерство попереджало, що економіка Росії скоротиться більш ніж на 12%, що стане найбільшим падінням з часів розпаду Радянського Союзу. Зараз же воно очікує скорочення ВВП всього на 4,2%.
Втім, зростання доходів від експорту енергоносіїв лише частково компенсує збиток від санкцій для економіки в цілому, кажуть аналітики. «Вплив санкцій на економіку Росії дуже нерівномірний. У деяких секторах він був катастрофічним, як-от автомобільна промисловість. Нафтовий сектор поки що відносно неушкоджений», - сказав старший юрист Німецького інституту міжнародної політики Яніс Клюге. Секторами економіки, які найбільше постраждали, він також назвав ІТ та фінанси. «Ці сектори мали найсильніші зв’язки із Заходом і, отже, страждають найбільше», - зазначив Клюге.
Згідно з документом російського міністерства, доходи від експорту енергоресурсів наступного року зменшаться до $255,8, що все одно вище показника 2021 року, який становив $244,2 млрд.