Уряд національної єдності (GNU) Лівії, що базується в Тріполі, скасував форс-мажор в секторі розвідки нафти і газу та закликав міжнародні нафтові компанії відновити свою діяльність на тлі покращення безпеки в країні, передає Platts.

GNU заявив, що надасть необхідну підтримку та гарантує безпеку, тоді як в державній National Oil Corp. (NOC) підкреслили, що для відновлення розвідувальної діяльності в країні потрібні міжнародні компанії.

За даними Platts, наразі небагато міжнародних компаній розглядають можливість відновлення роботи в Лівії, яка володіє найбільшими запасами нафти і газу в Африці. Російська «Татнефть» нещодавно відновила розвідку в басейні Гадамес, але інші іноземні гравці не поспішають цього робити. 

NOC сподівається залучити до розвідки такі компанії, як BP, Eni, TotalEnergies, ConocoPhillips, OMV і Repsol, адже Лівія не може самотужки збільшити обсяги видобутку вуглеводнів через брак коштів і старіння інфраструктури.

За даними NOC, видобуток нафти в Лівії різко відновився за останні місяці, наблизившись до річного максимуму, оскільки проблеми з блокуванням об’єктів інфраструктури вирішені.

NOC заявив, що видобуток сирої нафти наразі становить у середньому 1,211 млн барелів на добу, а конденсату - 51 тис. барелів на добу. Це майже вдвічі, більше, ніж було в червні. Аналітики S&P Global очікують, що видобуток триматиметься на рівні 1,1 млн бар./добу до кінця року. Однак є ризик, що внутрішньополітичні конфлікти поновляться, і експорт нафти знову буде заблоковано або обмежено, як це вже траплялося декілька разів в останні роки.

Відновлення обсягів видобутку нафти в Лівії почалося після того, як тимчасовий прем'єр-міністр Лівії Абдула Хамід Дбейба та Лівійська національна армія на чолі з Халіфом Хафтаром в середині липня домовилися про припинення блокування нафтових об’єктів. Але політична напруженість між ворогуючими фракціями зберігається.