Exxon Mobil Corp зробила два нових відкриття покладів нафти на шельфі Гайани у блоці Stabroek, повідомляє Reuters з посиланням на заяву компанії.

Exxon не розкрила, скільки сирої нафти чи газу, за її оцінками, містять нові відкриття. Водночас компанія підвищила попередню оцінку видобутку за третій квартал цього року, яка базується на розробці нових площ, відкритих раніше.

За даними консалтингової компанії Rystad, на Гайану припадає третина всієї знайденої в світі нафти з 2015 року, коли Exxon вперше відкрила запаси вуглеводнів в країні. На сьогоднішній день відомо, що країна має близько 11 млрд барелів покладів нафти, яку можна видобувати в промислових масштабах. В найближчі роки країна може стати помітним гравцем на світовому ринку нафти, вважають в Rystad.

Exxon і її партнер Hess Corp заявили, що у ІІІ кварталі видобували в офшорній Гайані понад 360 тис. барелів нафти на добу. Компанії очікують, що до кінця цього десятиліття загальний обсяг виробництва в Гайані перевищить 1 млн барелів на добу.

Гайана експортує свою нафту в основному в Європу, яка шукає альтернативи російській сировині. Як повідомляв НР паніше, в МВФ заявили, що економічне зростання Гайани може сягнути майже 60% цього року.

Окрім того, нещодавно Гайана оголосила тендер на проєктування, фінансування та будівництво НПЗ потужністю 30 тис. барелів на добу, який має стати першим в країні нафтопереробним підприємством.