ОПЕК знизила прогноз зростання світового попиту на нафту на 2022-й (вчетверте з квітня) та 2023 рік, зазначаючи, що головними причинами є уповільнення економіки на тлі карантинних обмежень, пов’язаних з COVID-19, у Китаї та висока інфляція.

Попит на нафту зросте на 2,64 млн барелів на добу, або на 2,7% у 2022 році, - повідомляється у щомісячному звіті ОПЕК. Аналітики картелі знизили свій попередній прогноз на 460 тис. барелів на добу.

«Світова економіка вступила в період підвищеної невизначеності та зростаючих проблем на тлі постійного високого рівня інфляції, жорсткої монетарної політики з боку основних центральних банків, високих рівнів суверенного боргу в багатьох регіонах, а також постійних проблем з поставками», - йдеться у звіті ОПЕК.

Зазначимо, що минулого тижня група ОПЕК+ домовилася про скорочення квот на видобуток на 2 млн бар./добу з листопада. Сполучені Штати розкритикували це рішення, вважаючи, що воно зашкодить світовій економіці і підтримуватиме зростання інфляції. 

На цьому тижні Міністерство енергетики США також знизило свої очікування щодо  видобутку та споживання нафти в 2023 році. Там очікують, що споживання в США зросте лише на 0,9% у 2023 році, тоді як раніше прогнозували зростання попиту на 1,7%. 

В цілому ОПЕК доволі оптимістично оцінює зростання попиту на нафту, очікуючи, що в 2023 році споживання зросте на 2,34 млн барелів на добу (до 102,02 млн барелів на добу) та перевищить рівень 2019 року.