Група ОПЕК+ вчора оголосила про скорочення квоти на видобуток нафти на 2 млн барелів на добу з листопада 2022 року, але фактичне падіння, ймовірно, становитиме 1,2 млн барелів на добу, вважають аналітики Rystad Energy. Тим не менше, цього буде достатньо, щоб вартість Brent сягнула $100/бар. до кінця цього року.

“Ми вважаємо, що група не зможе повністю реалізувати анонсоване скорочення, але натомість має можливості забезпечити зменшення видобутку на 1,2 мільйона барелів на добу, оскільки 14 із 23 країн-членів (на частку яких припадає 39% видобутку групи у вересні) наразі виробляють недостатньо, і тому нова квота не буде для них обов’язковою” - йдеться в заяві Rystad. Наприклад, видобуток в Росії наразі становить близько 9,7 млн ​​барелів на добу, а нова квота країни на листопад - 10,5 млн барелів на добу.

За оцінками Rystad, скорочення видобутку в листопаді в основному припадатиме на такі країни як Саудівська Аравія (-520 тис. барелів на добу), Ірак (-220 тис. барелів на добу), ОАЕ (-150 тис. барелів на добу) і Кувейт (-135 тис. барелів на добу). Казахстан, Алжир, Оман, Габон і Південний Судан також візьмуть участь у зменшенні видобутку.

Тим не менше, котирування Brent Front Month зросло до $94 за барель відразу після оголошення ОПЕК+ пр скорочення квот. Для порівняння: минулої п'ятниці Brent продавалася по $88 за барель.

В офіційному прес-релізі група ОПЕК+ також окреслила дві важливі зміни в своїй політиці, які матимуть значний вплив на ринок нафти. По-перше, Декларацію про співпрацю було продовжено до кінця 2023 року. Це потенційно означає ще один рік стабільно високих цін на нафту на тлі того, що ОПЕК+ описує як «невизначені» глобальні економічні перспективи та потребу в довгостроковому регулюванні ринку.

Ще одна важлива деталь полягає в тому, що група з 23 членів збиратиметься лише кожні 6 місяців, сигналізуючи, що нова квота виробництва на рівні 40,1 млн бар./добу не змінюватиметься щомісяця.