Близько 140 британських працівників, які працюють у нафтосервісній компанії Petrofac у Північному морі, беруть участь у страйку через суперечку щодо оплати праці, повідомляє Argus з посиланням на заяву профспілки Unite.

За даними профспілки, якщо страйк продовжиться, це матиме «великий вплив на технічне обслуговування та роботу» китайсько-іспанського спільного підприємства Repsol-Sinopec у Північному морі, включаючи нафтовий термінал Flotta у Шотландії.

Нафтові та газові родовища, охоплені страйком, включають Арброт, Аук, Клеймор, Клайд, Фулмар, Монтроуз, Пайпер, Солтайр і Тартан. Робота плавучого судна для зберігання та розвантаження продукції Bleo Holm, яке обробляє вуглеводні з родовищ Росса та Блейка, також може бути зупинена. 

Видобуток Repsol-Sinopec в Північному морі Великобританії перевищує 50 тис. барелів на добу нафтового еквіваленту в 2020 році. Наразі це останні дані, які були опубліковані, зазначає Argus.

Профспілка Unite заявила, що суперечка з роботодавцем виникла через 10-відсоткове зниження зарплати працівників Petrofac під час пандемії Covid-19 у 2020 році. «Висококваліфіковані члени Unite, які працюють на Petrofac, заслуговують на справедливе підвищення зарплати», - заявила генеральний секретар Unite Шерон Грем. Вона додала, що прибутки оператора Repsol спрямовуються на виплати директорам і акціонерам по всьому світу, але не працівникам.